Udinese - Fiorentina 2-2. Toscanii se îndepărtează de zona Champions League

**VIDEO** Udinese - Fiorentina 2-2. Toscanii se îndepărtează de zona Champions League

Fiorentina se îndepărtează de zona UEFA Champions League. Toscanii au obţinut doar o remiză, scor 2-2. în deplasarea de la Udine.

Fără Tătăruşanu, în continuare accidentat, Fiorentina a suferit în meciul cu Udinese.

Pe Friuli, gazdele au deschis scorul după un sfert de oră, prin Wague. Toscanii au reuşit egalarea la cinci minute după pauză, prin lovitura de cap a lui Mario Gomez.

Două minute mai târziu, acelaşi Gomez a adus-o pe Fiorentina în avantaj, după o pasă excelentă a lui Ilicic.

Echipa din Florenţa a condus până în minutul 62, când veteranul Di Natale a centrat perfect pentru Panagiotis Kone, care l-a învins pe Neto.

Egalitatea s-a menţinut până la final şi, după 2-2 la Udine, Fiorentina coboară pe locul 6 în Serie A.

Udinese: Karnezis - Piris, Danilo, Wague - Widmer, Allan, Pinzi, Guilherme (B. Fernandes 79), Gabriel Silva (Thereau 56) - Kone - Di Natale (Geijo 80)

Antrenor: A. Stramaccioni

Fiorentina: Neto - Tomovic, Rodriguez, Basanta - Joaquin (Gilardino 85), Kurtic, Badelj, Borja Valero (M. Fernandez 61), Pasqual - Ilicic (Salah 69), Mario Gomez

Antrenor: V. Montella