Tomis Constanţa - Dinamo 3-1. Dobrogenii, neînvinși în campionat

**VIDEO** Tomis Constanţa - Dinamo 3-1. Dobrogenii, neînvinși în campionat

Tomis rămâne neînvinsă în campionat. Voleibaliştii lui Martin Stoev s-au impus cu 3-1 în faţa lui Dinamo, în primul meci din semifinalele Diviziei A1.

Tomis merge ceas în campionat. Voleibaliştii constănţeni au învins Dinamo, în primul meci al semifinalei Diviziei A1, şi au ajuns la a 29-a victorie consecutivă in competițiile interne.

Echipa lui Martin Stoev a început bine şi şi-a adjudecat primul set la 21, dar oaspeţii nu s-au dat bătuţi. Au restabilit echilibrul, după ce s-au impus în actul secund cu 25-22. Decişi să-şi păstreze invincibilitatea până la finalul sezonului, constănţenii au revenit şi au cedat doar 15 puncte în setul 3. Dinamo a fost din nou aproape de egalare, dar a cedat până la urmă cu 24-26, în setul 4.

„A fost destul de dificil. Dinamo, din punctul meu de vedere, a jucat foarte bine”, a declarat Martin Stoev, antrenorul lui Tomis Constanța.