Fiorentina - Milan 2-0. Tătărușanu a fost integralist în echipa toscanilor

024 августа 2015

**VIDEO** Fiorentina - Milan 2-0. Tătărușanu a fost integralist în echipa toscanilor

Cu românul Ciprian Tătărușanu integralist, Fiorentina a învins-o cu 2-0 pe AC Milan într-un meci transmis ÎN DIRECT pe Digi Sport 3.

Toscanii puteau deschide repede scorul însă Dirgo Lopez s-a opus la sutul lui Ilicic din minutul 6. Portarul spaniol s-a remarcat și în minutul 20, când l-a blocat extraordinar pe Kalinic.

Șansele rossonerilor de a obține un rezultat pozitiv s-au diminuat considerabil în minutul 36. Tânărul Ely a primit al doilea cartonaș galben, iar din lovitura libera rezultată, Alonso a înscris superb.

Ilicic a mai ratat o dată în minutul 53, dar avea să îl învingă până la urmă pe Diego Lopez trei minute mai târziu, dintr-un penalty obținut tot de el. Rossonerii au avut șansa golului de onoare în finalul partidei însă Bonaventura a șutat modest din interiorul careului, în minutul 87, iar Fiorentina - Milan s-a încheiat 2-0.

ECHIPELE DE START:

Fiorentina (4-2-3-1): Tătărușanu - Tomovic, Rodriguez, Roncaglia (Astori '59), Marcos Alonso - Borja Valero, Badelj - Gilberto Junior, Ilicic (Mario Suarez '67), Bernardeschi (M. Fernandez '81) - Kalinic

Antrenor: Paulo Sousa

AC Milan (4-3-1-2): Diego Lopez - De Sciglio, Ely, Romagnoli, Antonelli - Bertolacci (Nocerino '70), de Jong, Bonaventura - Honda (Zapata '39) - Bacca (Cerci '78), Luiz Adriano

Antrenor: Sinisa Mihajlovic