**VIDEO** Rapid a scăpat cu fața curată în prelungiri! Abia reprimit în lot, Buga a ratat o ocazie imensă

VIDEO FC Brașov - Rapid 1-2. Rapid a obținut un succes vital în lupta pentru evitarea retrogradării, 2-1 pe terenul celor de la FC Brașov.

Cristi Săpunaru a adus victora giuleștenilor în minutul 81, după ce a transformat un penalty, însă Brașovul putea egala la ultima fază a meciului.

În al patrulea minut al prelungirilor, Mugurel Buga, fostul jucător al Rapidului, a ratat cea mai mare ocazie a meciului. Abia reprimit în lotul gazdelor după demisia lui Constantin Zotta, atacantul a trecut pe lângă reușita de 2-2.

Introdus în repriza secundă, Buga a fost scăpat din marcaj de fundașii rapidiști și a rămas într-o poziție excelentă de a marca, însă jucătorul ajuns la 37 de ani a tras foarte slab din careu și Buchta a reținut cu siguranță.

Mugurel Buga a cucerit trei trofee cu Rapid (două Cupe și o Supercupă a României) și a făcut parte din echipa care a ajuns până în sferturile Cupei UEFA, în 2006.