Mai multe accidente în cursa de la Indianapolis. Cine este câştigătorul

Accidentele au fost la ordinea zilei în cursa de la Indianapolis din circuitul NASCAR. Mai întâi, Carl Edwards a tamponat maşina lui Brad Keselowski și, urmare a acestui accident, cursă a fost întreruptă răstimp de opt minute.
Mai târziu, s-a produs un alt accident: De această dată cu implicarea lui Jamie McMurray, Trevor Bayne și Clint Bowyer.
Kyle Busch a câştigat cursa după ce a condus-o din postura de lider în 149 de tururi din totalul de 170. El a fost urmat la potou de Matt Kenseth şi Jimmie Johnson.
În clasamentul general conduce Kevin Harvick. Brad Keselowski ocupă locul doi, iar Kurt Busch îl urmează.
Următoarea etapă a Mondialului de automobilism-viteză NASCAR va avea loc în statul american Pennsylvania, pe 31 iulie.