026 февраля 2015

**VIDEO** Agnieska Radwanska s-a calificat în sferturi la Doha. Va juca împotriva lui Venus Williams

Venus Williams și-a aflat adversara din sferturile turneului de la Doha. Va da piept cu Agnieszka Radwanska, jucătoare care a eliminat-o pe Flavia Pennetta.

Agnieska Radwanska s-a calificat în sferturile turneului de la Doha. A patra favorită a învins-o în seturi identice pe Flavia Pennetta. S-a terminat 6-1, 6-1, după doar 50 de minute.

În următorul act, Radwanska o va întâlni pe Venus Williams. Sora Serenei și-a asigurat prezenţa în această fază după o victorie cu 2-1 în faţa Zahlavovei-Strycova.

Radwanska e favorita să se califice în semifinale. A ajuns şi anul trecut până în penultimul act, unde a fost învinsă de Simona Halep. Atunci, românca a luat trofeul.

Şi principala favorită, Petra Kvitova, merge mai departe. Jucătoarea din Cehia a profitat de retragerea Jelenei Jankovic.

Învinsă în primul set cu 6-3, fostul lider mondial a abandonat în actul secund, la 1-1, după ce a acuzat o accidentare.