Atletico Mineiro - Figueirense 1-0. Unicul gol a fost marcat din penalty

**VIDEO** Atletico Mineiro - Figueirense 1-0. Unicul gol a fost marcat din penalty

Atletico Mineiro este lider în Brazilia, după victoria la limită cu Figueirense, din etapa a 15-a.

Thiago Ribeiro a avut prima șansă de gol, dar șutul vârfului de 29 de ani nu a prins spațiul porții. Și Leandro Donizete şi-a încercat norocul, de la mare distanță, fără să modifice însă tabela. Chiar înainte de pauză, oaspeții au avut o ocazie uriașă.

Victor a avut o paradă de zile mari și i-a refuzat golul lui Joao Vitor. Singura reușită a venit în repriza secundă. Marcos Rocha a fost faultat în careu, iar Pratto a fost fără greșeală de la punctul cu var. Atletico Mineiro s-a impus cu 1-0 și a adunat 32 de puncte.