Corona Brașov - Dab.Docler 1-3. Maghiarii sunt lideri în Liga MOL

026 сентября 2014

**VIDEO** Corona Brașov - Dab.Docler 1-3. Maghiarii sunt lideri în Liga MOL

Hocheiștii de la Corona Brașov nu se regăsesc în acest început de sezon, după ce au ajuns la trei înfrângeri în patru meciuri din Liga MOL.

ÎN DIRECT la Digi Sport 3, partida cu Dab Docler a început bine pentru formația ardeleană. Csanad Fodor a deschis scorul în minutul 9 pentru Corona.

Maghiarii, câștigătorii sezonului regulat în ediția precedentă, au egalat înainte de intrarea în prima pauză - Szapanos a marcat, chiar dacă echipa sa era în inferioritate numerică.

Oaspeții au mai înscris o dată în minutul 38, iar ultimul gol al meciului a venit cu 7 secunde înaintea finalului.

Meciul s-a terminat cu scorul de 3-1 pentru Dab Docler, care a repetat astfel succesul de pe teren propriu, din urmă cu o săptămână, obținut în fața Coronei.

Formația maghiară este lider fără înfrângere în competiție, în timp ce brașovenii se află pe locul 4, cu 5 puncte.