Aproape de o minune! Cum s-a încheiat partida dintre Șahtar Donețk şi Real Madrid

Șahtar Donețk a fost aproape de o minune în partida cu Real Madrid din grupele Ligii Campionilor. Minerii au fost conduși cu 4-0 până în minutul 77, însă au reușit să marcheze de trei ori în doar 11 minute.

Real a înscris cele patru goluri până la mijlocul reprizei a doua prin Ronaldo, care a reușit o dublă, Modric și Carvajal. Șahtar a redus din diferență după dubla lui Teixeira și Dentinho.

În celălalt meci al grupei A, PSG a învins Malmo cu 5-0 și și-a asigurat calificarea în optimile de finală.

ȚSKA Moscova a pierdut pe teren propriu meciul cu Wolfsburg, scor 0-2 și nu mai are șanse să ajungă în optimile Ligii Campionilor.

Tot în grupa B, Manchester United a remizat cu PSV Eindhoven. Partida de pe Old Trafford s-a încheiat fără goluri.

Atletico Madrid și Benfica sunt cele două echipe din grupa C care s-au calificat în optimile de finală.

În etapa a cincea a grupelor, Atletico a învins acasă Galatasaray cu 2-0, în timp ce Benfica a remizat surprinzător în deplasarea cu FC Astana, scor 2-2.

Juventus a învins Manchester City cu 1-0 și la fel și-a asigurat biletele pentru optimi.

În celălalt meci din grupa D, Borussia Monchengladbach s-a impus în fața formației Sevilla cu 4-2.