Bale va rata returul din Cupă cu Espanyol. Nu s-a antrenat alături de colegi

**Bale** va rata returul din Cupă cu Espanyol. Nu s-a antrenat alături de colegi

Atacantul galez a fost lovit între picioare în timpul partidei cu Granada și, cel mai probabil, nu va fi utilizat în returul contra catalanilor.

Real Madrid are o șansă relativ ușoară de a a accede în semifinalele Cupei Spaniei, după ce s-a impus în manșa tur a sferturilor pe terenul celor de la Espanyol (0-1, VIDEO).

În partida de pe ”Santiago Bernabeu”, care va începe marți, 28 ianuarie, de la ora 22:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1, Ancelotti nu se va baza pe serviciile lui Gareth Bale. Galezul a fost lovit între picioare în minutul 9 al meciului cu Granada (DETALII și VIDEO) și nu s-a putut antrena normal nici duminică, nici luni.

Bale are zona genitală inflamată și este nevoit să facă mișcări specifice până când zona se va vindeca.