Naţionala de fotbal în sală a pierdut primul meci cu România

027 февраля 2014

Naţionala de fotbal în sală a Moldovei a fost umilită în primul meci amical, jucat la Galaţi împotriva reprezentativei României.

Echipa antrenată de Vladimir Vusatîi a pierdut cu scorul de 1-6. Pentru naţionala de peste Prut au înscris Stoica de două ori, Mania, Matei, Ruxandari şi Al-Ioani.

Golul de onoare al selecţionatei noastre a fost marcat de jucătorul lui Lexmax, Cristian Obadă. Acesta a înscris cu două minute înainte de finalul meciului.

Moldova va juca al doilea amical cu România, joi, la fel, la Sala Sporturilor din Galaţi. Pentru România, meciul cu naţionala noastră a fost primul după revenirea de la Campionatul European din Belgia, acolo unde a fost eliminată în sferturile de finală de Rusia.