Corona Brașov - Ferencvaros 2-1. Ardelenii sunt pe locul 4 în Liga MOL

027 октября 2014

**VIDEO** Corona Brașov - Ferencvaros 2-1. Ardelenii sunt pe locul 4 în Liga MOL

Corona Brașov a câștigat cu 2-1 meciul cu Ferencvaros. Pentru campioni urmează disputa cu HSC Miercurea Ciuc, transmisă marți, de la ora 19:15, ÎN DIRECT la Digi Sport 3.

Corona Braşov a obţinut o nouă victorie în Liga MOL şi s-a apropiat de podium. După o primă repriză fără goluri, Ferencvaros a deschis scorul la Braşov, în minutul 36. Corona a egalat tot în finalul reprizei secunde prin slovacul Peter Klouda.

Evgenii Pysarenko a adus victoria pentru campioana României cu cinci minute trecute din ultima repriză. După 12 etape, Corona Braşov e a patra în Liga MOL.

În alt meci, HSC Miercurea Ciuc a întrecut pe UTE cu 3-2, după şuturile de departajare. Nikolas Sjolund şi Marek Curilla au marcat pentru ciucani, iar Jozef Mihalik şi David Coleman pentru oaspeţi, golul victoriei echipei harghitene fiind reuşit de Curilla.

Miskolci Jegesmedvek este lider, cu 27 puncte (13 jocuri), urmată de Dab.Docler, 27 p (11 j), HC Nove Zamky, 24 p (13 j), ASC Corona Braşov, 21 p (12 j), Debrecen, 16 p (11 j), UTE, 15 p (14 j), Ferencvaros, 13 p (14 j), HSC Miercurea Ciuc, 7 p (12 j).