&SONDAJ Mandzukic a marcat golul victoriei pentru Atletico. Faza care l-a iritat pe Alexis

027 октября 2014

**VIDEO&SONDAJ** Mandzukic a marcat golul victoriei pentru Atletico. Faza care l-a iritat pe Alexis

Mario Mandzukic a marcat singurul gol al partidei Getafe - Atletico Madrid 0-1, dar înainte de gol croatul l-a faultat pe Alexis. Fundașul nu i-a rămas dator și a fost eliminat.

Atletico Madrid s-a impus destul de greu pe terenul celor de la Getafe (DETALII AICI și VIDEO). Elevii lui Diego Simeone au câștigat cu 1-0, grație lui Mario Mandzukic, care a finalizat din interiorul careului în minutul 40.

Înainte de a marca, vârful croat a avut un clinci cu Alexis, căruia i-a aplicat un cot. Fundașul central a căzut la pământ și, imediat după gol, i-a reproșat arbitrului Mario Melero că nu a dictat fault în atac.

Frustrat de această decizie, Alexis l-a ținut minte pe Mandzukic și 15 minute mai târziu i-a aplicat și el un cot în figură croatului. Numai că, de data aceasta, gestul lui Alexis a fost văzut de toată lumea și, în consecință, a fost eliminat.