030 августа 2015

**VIDEO** Dunărea Brăila - SCM Craiova 33-29. Buceschi vrea să le ducă pe gazde în cupele europene

Dunărea Brăila a început cu dreptul nou sezon din Liga Naţională, în care obiectivul echipei este să prindă un loc de cupă europeană.

Jucătoarele antrenate de Costică Buceschi s-au impus în prima etapă, pe propriul teren, în faţa celor de la SCM Craiova, echipă care a terminat pe locul cinci în sezonul precedent.

Gazdele au avut avantaj minim la pauză, 14-13. Brăilencele au început mai bine şi repriza a doua, iar după patru minute s-au distantat 4 goluri.

SCM a arătat că poate să revină, mai ales după intrarea Cătălinei Cioaric, care a fost jucătoarea cu cele mai multe goluri marcate - 8. Oltencele au egalat la 18, dar finalul le-a aparţinut insa gazdelor. Dunarea Braila s-a impus cu 33-29.

Cuptor Ludmila (facebookvkok-1ok-2instagramlinkedinmirtesenmail.rumyspace,twitterprivet.ruforsquaremamagagasportszoominfonewsnume cuptor ludmila)