UIMITOR! FC Barcelona a învins Bayer Leverkusen după ce a fost condusă până în minutul 80

030 сентября 2015

Seară nebună în Liga Campionilor! Deținătoarea trofeului, FC Barcelona a învins Bayer Leverkusen cu 2-1 după ce a fost condusă până în minutul 80.

Echipa germană a deschis scorul în minutul 22 prin Kyriakos Papadopoulos. Catalanii au egalat abia cu zece minute înainte de încheierea timpului regulamentar după reușita lui Sergi Roberto. Luis Suarez a înscris golul victoriei peste doar două minute, după o pasă a lui Munir.

BATE Borisov a produs surpriza serii în celălalt meci al grupei E. Formația din Belarus a învins AS Roma cu 3-2, după ce în prima repriză a condus chiar cu 3-0.

În grupa F, Olympiakos a furnizat o altă surpriză, învingând în deplasare Arsenal Londra cu 3-2.

Bayern Munchen s-a impus fără drept de apel în fața formației Dinamo Zagreb cu 5-0.

Chelsea Londra a pierdut surprinzător partida din deplasare cu FC Porto, scor 1-2.

Într-un alt meci din grupa G, Dinamo Kiev a învins Maccabi Tel Aviv cu 2-0.

Zenit a rămas liderul grupei H, după ce a învins Gent cu 2-1.

În aceeași grupă, Lyon a pierdut pe teren propriu partida cu Valencia, scor 0-1.