CSM Târgoviște - Alba-Blaj 1-3. Revenire spectaculoasă pentru liderul neînvins din Divizia A1

**CSM Târgoviște - Alba-Blaj 1-3.** Revenire spectaculoasă pentru liderul neînvins din Divizia A1

În direct la Digi Sport 3, Alba-Blaj s-a impus pe terenul lui CSM Târgovişte, în derby-ul campionatului, scor 3-1.

Campioana nu a avut însă cel mai bun start de partidă și a cedat primul set la 19. Echipa pregătită de Darko Zakoc a reușit însă o revenire spectaculoasă. Şi-a adjudecat actul secund cu 25-21, iar apoi a trecut la conducere după cel mai disputat set al partidei.

Alba-Blaj şi-a asigurat victoria după 25-18 în setul al patrulea şi este lider neînvins în Divizia A1, deşi are o restanţă, meciul cu SCMU Craiova, din deplasare.

CSM Târgovişte se află pe locul al treilea, după nouă etape.