Sassuolo - Fiorentina 1-1. Încă un pas greșit pentru echipa lui Paulo Sousa în lupta la titlu

**Sassuolo - Fiorentina 1-1.** Încă un pas greșit pentru echipa lui Paulo Sousa în lupta la titlu

Formația ”viola” a făcut un nou pas greșit în lupta pentru titlu în Italia - a remizat cu Sassuolo în deplasare și a ajuns la a doua remiză consecutivă în campionat.

Toscanii au început excelent partida și au deschis scorul după cinci minute, când Borja Valero a marcat cu un șut din careul mic (5).

Spaniolul putea semna dubla 13 minute mai târziu, când a încercat să profite de eroarea lui Consigli - portarul lui Sassuolo a revenit și a blocat, însă, șutul (18).

Gazdele au egalat cu trei minute înainte de pauză - Floccari l-a învins pe tătărușanu cu o execuție din interiorul careului (42).

Putea fi 2-1 pentru Sassuolo în minutul 67, însă Gonzalo Rodriguez a blocat salvator la șutul lui Floccari.

ECHIPELE

Sassuolo: Consigli - Vrsaljko, Cannavaro, Acerbi, Peluso - Laribi (Biondini, 72), Magnanelli, Missiroli - Defrel, Floccari (Floro Flores, 77), Sansone (Politano, 88)
Antrenor: Eusebio Di Francesco

Fiorentina: Tătărușanu - Roncaglia, Rodriguez, Astori - Bernardeschi, Badelj (Verdu, 69), Vecino, Pasqual (Marcos Alonso, 79) - Ilicic, Borja Valero - Rossi (56)
Antrenor: Paulo Sousa