Bogdan Stancu a marcat al nouălea său gol, la al doilea meci de la revenire

03 мая 2015

**VIDEO** Bogdan Stancu a marcat al nouălea său gol, la al doilea meci de la revenire

Bogdan Stancu a marcat, duminică, al treilea gol al lui Genclerbirligi în victorie cu 3-0 de pe terenul lui Gaziantepspor și a ajuns la cota 9 în topul marcatorilor în acest sezon în campionatul Turciei.

Stancu (27 de ani) a revenit pe teren etapa trecută, după o pauză mai lungă, cauzată de o fractură la mână, care l-a făcut să rateze și convocarea la echipa națională, la meciul cu Insulele Feroe, din martie, din preliminariile Campionatului European din 2016.

Românul a marcat în minutul 77 al meciului. Celelalte două goluri au fost semnate de Mervan Celik (61) și Aleksandr Hleb (68).

A fost primul gol al românului după meciul cu Eskișehirspor. Atunci, atacantul român a marcat înainte să își rupă mâna.