Simona Halep a fost nominalizată printre propunerile pentru cea mai frumoasă lovitură

06 октября 2015

Chiar dacă a fost eliminată la turneul de la Wuhan, Simona Halep este nominalizată la cea mai frumoasă lovitură a lunii septembrie. Românca a reuşit un punct extraordinar în partida cu Johanna Konta.

Halep a câştigat faza cu un forehand în cross, la scorul de 4-1 în setul decisiv, când britanica avea minge de break.

Konta a produs surpriza în meciul din optimile turneului de la Wuhan, câştigând cu 6-3, 3-6, 7-5, după ce Simona a condus cu 5-1 în setul al treilea,

Konta este și ea printre nominalizatele la lovitura lunii. Acesta a salvat o minge de meci cu o execuţie fabuloasă în duelul cu Venus Williams.

Şi Maria Şarapova concurează la titlul de cea mai frumoasă lovitură a lunii septembrie, după punctul reuşit în faţa cehoaicei Barbora Strýcová.

Cea mai frumoasă lovitură a lunii septembrie va fi aleasă de fani, care își pot vota favorita pe site-ul oficial al WTA.