Performanţă răsunătoare! Dorel Cristian a câştigat piramida categoriei de 71 de kilograme

06 ноября 2016
Performanţă răsunătoare pentru luptătorul Dorel Cristian! Sportivul moldovean a obţinut trofeul de campion în categoria de până la 71 de kilograme, versiunea KOK.
El a câştigat trofeul după ce s-a impus în turneul-piramidă a categoriei sale de greutate.
Luptătorul moldoveanu a triumfat în cadrul unei gale desfăşurate la Riga, în Letonia.
Dorel Cristian l-a învins în semifinale pe lituanianul Jan Naus. Moldoveanul s-a impus prin knock-out tehnic. A urmat marea finală, în care Dorel Cristian l-a învins pe Artur Leonovici din Belarus.
Dorel Cristian are în palmares 29 de lupte disputate conform regulilor K-1.
Sportivul originar din Bălți a câştigat 25 dintre ele, pierzând doar trei și terminând una la egalitate.