&SONDAJ 5 goluri de generic în acest weekend, în La Liga. Care a fost cel mai frumos?

022 сентября 2014

**VIDEO&SONDAJ** 5 goluri de generic în acest weekend, în La Liga. Care a fost cel mai frumos?

Spectacolul a fost la el acasă în această etapă din La Liga. Real Madrid şi FC Barcelona au obţinut victorii la scor, iar unele dintre reuşite au fost de excepţie. Elevii lui Ancelotti s-au impus cu 8-2, în deplasare, cu Deportivo La Coruna (VIDEO şi DETALII AICI), în timp ce catalanii i-au surclasat pe cei de la Levante, tot pe teren străin, cu 5-0 (VIDEO şi DETALII AICI).

Digisport.ro a făcut o selecţie a celor mai frumoase 5 goluri înscrise în acest weekend, în campionatul Spaniei. Votează-l în sondajul nostru pe cel mai frumos.

1. James Rodriguez a înscris, în deplasarea cu Deportivo, un gol de generic, din afara careului, la colţul lung

2. "Chicharito" Hernandez a reușit o dublă pe El Riazor, dar primul său gol, din minutul 88, a fost imparabil pentru Lux. Au fost primele goluri ale mexicanului în tricoul madrilenilor

3. Pablo Hernandez a marcat pe Calderon cu un călcâi de senzație, care amintește de execuțiile spectaculoase ale lui Ibrahimovic. Chilianul adus de la O'Higgins s-a aflat la prima sa reușită din acest sezon

4. Duda a egalat pentru Malaga, în prelungirile partidei cu Espanyol, printr-o reuşită de excepţie, din lovitură liberă

5. Ivan Rakitic a înscris primul său gol în tricoul Barcelonei, cu o "torpilă" din afara careului, în partida cu Levante