023 мая 2015

**VIDEO** Hamroun, Adrian Ilie algerian. Lob de generic al atacantului Oțelului, la ultimul meci acasă în Liga 1

Algerianul Jugurtha Hamroun, atacantul Oțelului Galați, a marcat pentru 1-1 în meciul cu Universitatea Cluj, în partida din penultima etapă a Ligii 1. Africanul a înscris în minutul 35, anulând golul reușit de Mengolo în minutul 11.

A fost al patrulea gol al algerianului de 26 de ani pentru Oțelul în acest sezon. Hamroun a marcat cu un lob superb, de la 30 de metri de poartă, puțin lateral dreapta. Mingea trimisă de fotbalistul venit de la Karabukspor în vara trecută a trecut peste un Dolha înmărmurit, oprindu-se în vinclul porții clujenilor. O execuție demnă de Adrian Ilie, în zilele de glorie ale fostului internațional român.