Nacional Asuncion, cu un pas în finala Copei Libertadores

023 июля 2014

**VIDEO** Nacional Asuncion, cu un pas în finala Copei Libertadores

În direct la Digi Sport, Nacional Asuncion a câştigat cu 2-0 prima manşă a semifinalelor Copei Libertadores, în faţa uruguayenilor de la Defensor Sporting.

Gazdele au preluat conducerea în minutul 35, când Montenegro a înscris cu un şut din interiorul careului, din pasa lui Benitez. Defensor a avut ghinion în finalul primei reprize la execuţia în transversală a lui Gedoz.

Benitez putea majora avantajul paraguayenilor, însă portarul Campania s-a opus de fiecare dată, în minutele 54 şi 59. Goalkeeperul oaspeţilor nu a mai putut face nimic în minutul 70, la şutul lui Orue din marginea careului.

Fanii lui Nacional au tremurat serios în prelungirile partidei, atunci când Orue a respins o minge din faţa liniei porţii.