Veris şi Dacia, în grafic

025 октября 2014

Veris şi Dacia au obţinut victorii la scor în etapa a 11-a a Diviziei Naţionale şi se menţin pe locurile 2, respectiv 3 în clasament.

Veris a dat de pământ cu ultima clasată, Dinamo Auto, scor 5-0. Cucerenco a deschis scorul în minutul 14, iar Akimov a dublat avantajul peste doar 4 minute. Echipa lui Lilian Popescu a continuat ofensiva şi în partea secundă când Racu a punctat din penalty pentru 3-0. Viorel Frunză a marcat şi el în minutul 69, iar Cucerenco a stabilit scorul final de 5-0, trecându-şi în cont dubla. Dacia a învins la Speia pe Costuleni cu 3-1. Krkotic a deschis scorul în minutul 13, iar până la pauză a punctat şi Stjepanovic. Oaspeţii au dat semne de revenire după golul lui Caşcaval, dar Kovalovs a închis tabela în minutul 63. Într-o altă partidă disputată ieri, Academia a surclasat pe Zaria cu 5-2.