Juventus Torino a obţinut prima victorie în turneul amical "International Champions Cup"

026 июля 2016
Juventus Torino a obţinut prima sa victorie în turneul amical "International Champions Cup", ce se desfăşoară în Australia. Campioana Italiei s-a impus cu 2-1 în faţa formaţiei londoneze Tottenham Hotspur.
Piemontezii au rezolvat, practic, ecuația câștigătoarei partidei de la Melbourne după numai un sfert de oră, timp în care au punctat de două ori.
Paulo Dybála a deschis scorul după numai 5 minute, iar Medhi Benatiá a dublat avantajul "Bătrânei Doamne" cu o lovitură de cap.
Tottenham a reușit doar să reducă din handicap la jumătatea reprizei secunde, când a înscris argentinianul Erik Lamela.
Londonezii au profitat în acea fază de un lanţ de greşeli comise de jucătorii torinezi, dar ulterior au alergat în van după egalare.