Jay Beagle a oferit fazele primului meci din sferturile de finală ale Cupei Stanley

030 апреля 2016

Jay Beagle a oferit fazele primului meci din sferturile de finală ale Cupei Stanley dintre Washington Capitals şi Pittsburg Penguins.
Mai întâi Beagle s-a ales cu o crosă în cască după un duel aprig cu Kris Letang. Jucătorul lui Washington Capitals a scăpat ca prin minune fără nicio leziune.
Mai târziu, ghinionistul Jay Beagle s-a pomenit pe gheaţă după ce crosa lui Phil Kessel a ajuns în patina sa.
Chiar dacă a avut parte de mult ghinion, Jay Beagle a fost unul dintre cei mai buni jucători ai partidei, acesta câştigând 12 dintre cele 19 dueluri corp la corp.
Echipa sa Washington Capitals a câştigat până la urmă partida de pe teren propriu cu Pittsburg Penguins, scor 4-3, după over-time. Eroul gazdelor a fost T.J. Oshie, care a marcat de trei ori pentru Washington Capitals, inclusiv şi golul decisiv din over-time.