Rezulatele etapei a 27-a din Divizia A

Dacia-2-Buiucani face furori în Divizia A. Lupii galbeni mici nu au permis zimbrilor mici să se revanşeze pentru înfrângerea din tur.

În cadrul etapei a 27-a, dacii mici au dispus în deplasare cu 3-0 de Zimbru-2, chiar pe terenul acesteia. Deşi la pauză combatantele se aflau la egalitate scor 0-0, în partea a doua a meciului Dacia-2-Buiucani a înclinat balanţa victoriei în favoarea sa.

Mai întâi Andrian Apostol a reuşit dubla în minutele 55 şi 57, după care Cornel Şchiopu a stabilit scorul final în minutul 79. Interestant este că Zimbru-2 a ratat un penalty în minutul 75 prin Dan Spătaru.

Această victorie a permis Daciei-2-Buiucani să adune 53 de puncte, şi să rămână pe locul 3 în clasament.

Zimbru-2 - Dacia-2-Buiucani 0-3 (0-0)

Goluri: Apostol, 55 - 0-1, Apostol, 57 - 0-2, Şchiopu, 79 - 0-3

Zimbru-2: Buga, Barcari, Bou, Мihaliuc (Sîrbu, 70), Gridaşov, Аnton, Lupuşor (Spătaru, 55), Gintu, Ionaş, Focşa, Pavalachi

Dacia-2-Buiucani: Cerga, Grancear (Jardan, 46), Şchiopu, Аpostol, Vartic, Cociuc, Postoroncă, Мodîrcă, Маţiev (Secrier, 20), Cîrlan (Jancov, 46), Radu Muntean (Nemerenco, 46).

În celelalte partide din cadrul etapei a 27-a s-au înregistrat următoarele rezultate:

MIPAN-Voran - Locomotiva 1-0

Clasamentul este condus în continuare de Speranţa Cahul cu 60 de puncte. Sheriff-2 are 57 de puncte, iar Dacia-2-Buiucani a adunat până acum 53 de puncte.