Rapid a obţinut a doua victorie în confruntările cu Zimbru

Rapid Ghidighici a reuşit supriza etapei a 19-a din Divizia Naţională. Elevii antrenaţi de Iurie Osipenco au reuşit o victorie dramatică în faţa celor de la Zimbru scor 2-1.

După o primă repriză palidă, Maxim Franţuz l-a învins pe Nicolae Calancea de la distanţă. Este al doilea gol al fostului jucător al galben-verzilor în poarta formaţiei din strada Butucului. Formaţia lui Oleg Fisticat a egalat în minutul 84 prin Stepniashivili. Când se părea că partida se va încheia la egalitate a venit Anatol Doroş şi a lovit decisiv în minutul 87.

Prezent la meci patronul Rapidului Victor Ostap s-a alăturat declaraţiilor lui Serghei Chiseliov de boicotare a campionatului.

Celelalte partide ale etapei a 19-a: Dacia - Milsami, Nistru - Sheriff, FC Tiraspol - Academia, Olimpia-Iskra-Stal şi Speranţa - FC Costuleni se vor juca miercuri, 28 noiembrie.