Artur Ioniţa, un nou gol în campionatul Elveţiei

Căpitanul naţionalei de tineret, Artur Ioniţa, a marcat în această seară al doilea gol pentru formaţia Aarau în campionatul Elveţiei.

Mijlocaşul de 21 de ani a deschis scorul în minutul 50 al derby-ului cu Bellinzona, care a contat pentru etapa a 23-a din liga a doua din Elveţia. Aarau a cedat până la urmă cu 2-3, după ce a primit două goluri în ultimele 5 minute, şi a ajuns pe locul 3 în clasament.

- Păcat că am pierdut în faţa contracandidatei la promovare, dar mai sper că vom termina pe locul secund şi vom reveni în primul eşalon. Mă bucur în primul rând că joc meci de meci într-un campionat destul de bun a declarat Ioniţa.

Artur Ioniţa s-a transferat la Aarau în 2009 de la Iskra-Stal. Contractul internaţionalului cu formaţia elveţiană expiră în vara acestui an.