Muntenegru - San Marino 3-0 în preliminariile CM 2014 (video)

Echipa naţională de fotbal a Muntenegrului s-a impus astăzi cu un scor lejer, 3-0, în faţa amatorilor din San Marino.

Partida s-a disputat la Podgorica şi a contat pentru grupa preliminară H a Campionatului Mondial, care va avea loc în Brazilia, în 2014.

Ex-iugoslavii nu au avut nicio problema în a câştiga punctele puse în joc. Delibasic a reuşit o dublă în prima repriză, în minutele 14 şi 31, când a fructificat pasele primite de la Volkov, respectiv Novakovic. Al treilea gol al muntenegrenilor, care a şi închis tabela de altfel, l-a semnat Zverotic, în minutul 68, după o combinaţie cu Bordevic.

Graţie acestui succes, Muntenegru a preluat conducerea grupei, cu 10 puncte.