Cel mai slab corner executat vreodată? Lukas Podolski s-a făcut de râs

**VIDEO** Cel mai slab corner executat vreodată? Lukas Podolski s-a făcut de râs

Inter avea un moral excelent înaintea partidei de duminică seara, de pe teren propriu, cu Fiorentina. Elevii lui Roberto Mancini obținuseră calificarea în optimile Europa League, după succesul cu Celtic (1-0), iar în Serie A aveau 3 victorii la rând.

Cu toate acestea, partida cu trupa viola nu a fost una reușită pentru nerazzurri. Oaspeții de pe Meazza au deschis scorul în minutul 56, după reușita jucătorului adus de la Chelsea, Mohamed Salah.

Nici începutul confruntării nu a fost unul grozav pentru Inter. Cea mai elocventă fază în acest sens a venit la capătul primului sfert de oră, atunci când Podolski a avut una dintre cele mai slabe execuții din corner.