Dinamo - Cheadle Town 5-0. Start perfect în amicale, cu o echipă engleză din liga a 10-a. "Dublă" Lazăr

**Dinamo - Cheadle Town 5-0.** Start perfect în amicale, cu o echipă engleză din liga a 10-a.

Dinamo a debutat cu dreptul în meciurile amicale din această vară. Echipa lui Flavius Stoican a câștigat cu 5-0 prima partidă de pregătire, împotriva englezilor de la Cheadle Town, care joacă în a 10-a ligă a fotbalului din Albion.

După 1-0 la pauză, grație golului marcat de Miranda (23) după mai multe ocazii la poarta britanicilor, "câinii roșii" s-au dezlănțuit în repriza secundă, când au mai înscris de 4 ori. Valentin Lazăr a punctat în minutul 47, la capătul unui contraatac și a realizat dubla în minutul 78, închizând tabela după ce mai marcaseră Gavrilă (63) și Boubacar (70).

Echipa lui Dinamo în prima repriză:

Marc - Fai, Durimel, Ad. Popa II, Radu - Nedelcearu, Boubacar - Buia, Miranda, Velici - Lemac.

Echipa lui Dinamo în a doua repriză:

Samoilă - Rus, Ioniţă, Crişan, Bărboianu - Miranda, Boubacar - Gavrilă, Nedelcearu, Lazăr - Bilinski.

Următorul meci amical pe care Dinamo îl va juca în cadrul stagiului de pregatire din Anglia este programat miercuri, 2 iulie, la ora 21:30 (ora României), în faţa formaţiei Gap Connah's Quay (echipa de pe locul 11 în prima ligă din Țara Galilor).

Miercuri, 2 iulie: Gap Connah's Quay
Vineri, 4 iulie: Adversar necunoscut
Duminică, 6 iulie: Hearts of Midlothian
Marți, 8 iulie: Ludogorets Razgrad