Sheriff a demonstrat din nou că nu are adversari pe măsură !!! (VIDEO)

02 декабря 2013

Derbiul dintre Dacia și Sheriff a pus punctul pe „I” și a făcut clară situația din campionat, cel puțin, a devenit clar că tiraspolenii nu au un adversar pe măsură în acest sezon. Dacia a primit vizita „VIESPELOR” la CSCT Buiucani, meciul a strîns în tribune aproximativ 1000 de spectatori, însă aceștia așa și nu au reușit să-și ajute echipa să obțină cele 3 puncte puse în joc.

Sheriff a dispus cu 1-3 de „LUPII GALBENI”,pentru aceștia au marcat Ricardinho în minutul 18, Vadim Paireli în minutul 75 și Ismail Isa în minutul 82. Pentru „DACI” a marcat Alexandru Bejan în minutul 69. E de remarcat faptul că acest meci e primul în care Bejan a început meciul ca titular, iar aceasta este al 2-lea meci consecutiv în care acesta marchiază.

Situația la echipa din capitală sa înrăutățit după acest meci, Dacia a ajuns pe poziția a 7-a, iar după meci pe site-ul oficial a „DACILOR” a apărut informația că EVGHENII MATIUGHIN va fi pus pe lista de transfer în pauza de iarnă.