03 августа 2014

**VIDEO** Inter - AS Roma 2-0. Adus de la United, Nemanja Vidic a încris primul gol pentru nerazzurri

Inter Milano continuă evoluțiile bune din partidele de pregătire din acest an. Elevii lui Walter Mazzarri au trecut de vicecampioana din Serie A, AS Roma, cu 2-0.

Meciul amical pe care cele două echipe italiene l-au disputat sâmbătă a avut loc la Philadelphia (SUA), în cadrul turneului International Champions Cup.

Formația din Milano a deschis scorul prin sârbul Nemanja Vidic, fostul căpitan al lui Manchester United, transferat în această perioadă de mercato. Fundașul central de 32 de ani a marcat cu capul, în ultimul minut al primei reprize, la capătul unei centrări de calitate a lui Dodo.

Rezultatul final a fost stabilit în minutul 69 de japonezul Nagatomo, cu un șut frumos sub bară.

Până acum, Inter nu a pierdut niciun meci la capătul celor 90 de minute dintre cele trei pe care le-a jucat peste Ocean: 1-1 cu Real Madrid, 0-0 cu Manchester United și acum victoria cu AS Roma