Preliminariile Campionatului European: Încă o înfrângere pentru naţionala de fotbal feminin

Echipa națională de fotbal feminin a Republicii Moldova a suferit a șasea înfrângere consecutivă în preliminariile Campionatului European din 2017. Selecționata antrenată de Alina Stețenco a fost învinsă în deplasare de Suedia cu scorul de 0-6.
Partida s-a jucat pe faimosul stadion "Ullevi" din Goteborg. La pauză jucătoarele noastre au fost conduse cu 2-0.
În repriza secundă suedezele au mai marcat de patru ori, iar cel mai frumos gol a fost reuşit de Kosovare Asllani.
Naționala Republicii Moldova este ”lanterna roșie” a grupei preliminare, fără niciun punct acumulat în șase meciuri.
Mai mult decât atât, reprezentativa țării noastre a încasat în total 24 de goluri și a marcat doar unul.
Tricolorele” vor juca următorul meci din preliminarii pe teren propriu cu Danemarca.