Carvajal a fost la câțiva centimetri de un gol identic cu cel al lui Juan Mata!

08 сентября 2015

**VIDEO** Carvajal a fost la câțiva centimetri de un gol identic cu cel al lui Juan Mata!

VIDEO Macedonia – Spania 0-1. Campioana Europei e foarte aproape de calificarea la Euro 2016, după ce marți seara a câștigat la Skopje disputa din etapa a opta a preliminariilor. Juan Mata a marcat singurul gol al meciului, cu o execuție neobișnuită, dar Carvajal a fost aproape să înscrie un gol identic.

Mata a punctat în minutul 8, iar cu trei minute înainte de pauză Carvajal a urcat pe dreapta și a încercat să centreze spre centrul careului advers. Ca și Mata a lovit mingea cu piciorul drept, dar aceasta a prins un efect straniu și s-a dus în transversala porții lui Tome Pacovski.

Portarul macedonenilor a fost și el intrigat de execuția lui Carvajal, ridicând brațele într-un gest care voia parcă să spună că așa ceva nu e posibil, două centrări greșite să aducă două goluri identice în același meci.