Real Madrid - Galatasaray 93-78. A doua victorie în Top 16 pentru iberici

**VIDEO** Real Madrid - Galatasaray 93-78. A doua victorie în Top 16 pentru iberici

Felipe Reyes a fost omul meciului Real Madrid - Galatasaray. A semnat 22 de puncte pentru gazde, care s-au impus cu 93-78 într-o dispută transmisă ÎN DIRECT de Digi Sport.

Real Madrid nu le-a lăsat vreo șansa turcilor de la Galatasaray, în meciul din runda a doua, din Top 16. Formatia oaspete conducea cu 27-25 în minutul 11, după care vicecampioana Spaniei și-a început recitalul.

Real a reușit 13 puncte consecutiv, iar la finalul sfertului secund scorul era 55-39 pentru formația gazdă. Felipe Reyes a fost cel mai bun om al disputei, cu 22 de puncte și 11 recuperări, iar echipa sa a jucat la fel de ofensiv și în partea secundă a meciului.

S-a terminat 93-78 pentru madrileni, care au deja două victorii în Top 16 din Euroligă.