**VIDEO** Neymar și-a depășit deja numărul de reușite din întreg sezonul trecut cu o bijuterie de gol!

Neymar a marcat de două ori în meciul cu Elche, din turul optimilor de finală ale Cupei Regelui Spaniei, ajungând la 16 goluri marcate în acest sezon, în toate competițiile. Brazilianul și-a depășit deja numărul total de goluri reușite în întreg sezonul precedent, când a marcat de 15 ori!

Golul cu care și-a depășit ”zestrea” anului trecut a fost unul de kinogramă. Neymar a trimis, în minutul 59, o torpilă din afara careului, care s-a dus sub bară, dar mingea a fost ușor deviată de un adversar. Chiar și așa, reușita a fost una de excepție, fără dubii putând fi declarată ”golul serii” și, de ce nu, al săptămânii. A fost golul de 5-0 al meciului, după ce tot brazilianul deschisese scorul, în minutul 34.

În minutul 67, Neymar a fost înlocuit de Luis Enrique cu Pedro, brazilianul fiind menajat pentru duelul cu Atletico Madrid, de duminică, 11 ianuarie, din La Liga, meci transmis ÎN DIRECT de Digi Sport 1, de la ora 22:00 și în format LIVE VIDEO&TEXT pe digisport.ro și m.digisport.ro.