09 августа 2014

**VIDEO** Barcelona face spectacol în amicalul de la Helsinki! 4 goluri în 25 de minute pentru catalani

Fără gol marcat în meciul cu Napoli, Barcelona şi-a regăsit pofta de gol în amicalul jucat în Finlanda, împotriva lui HJK Helsinki.

ÎN DIRECT la Digi Sport 1, tânărul Munir El Haddadi a deschis scorul după doar 5 minute, din pasa lui Iniesta, cu o execuţie la colţul lung, iar apoi a oferit assist-ul la reuşita lui Sergi Roberto.

În minutul 17, Munir a bifat deja dubla, izbutind să majoreze avantajul catalanilor cu o lovitură de cap plasată, fără nicio şansă pentru portarul gazdelor.

Calificată în play-off-ul UEFA Europa League, acolo unde se va lupta pentru un loc în grupe cu Rapid Viena, HJK Helsinki a mai încasat un gol şi în minutul 24, când Pique a punctat cu 4-0, după o fază prelungită de atac.

Lipsită de aportul mai multor titulari, Barcelona a început amicalul în formula: Masip - Montoya, Pique, Bartra, Alba - Roberto, Busquets, Iniesta - El Haddadi, Rafinha, Pedro