CSU PLOIEŞTI - BC TIMIŞOARA 80-82. Jovanovic, 16 puncte în ultimele 13 minute

**VIDEO** CSU PLOIEŞTI - BC TIMIŞOARA 80-82. Jovanovic, 16 puncte în ultimele 13 minute

Un alt meci electrizant din prima zi a play-off-ului Ligii Naţionale de baschet a fost pe terenul lui CSU Ploieşti, care a pierdut în faţa celor de la BC Timişoara, la exact 10 ani de la succesul din FIBA Europe Cup.

A fost un meci pe muchie de cuţit, la fel ca şi întâlnirea din finala Cupei. Scorul era 39-34 pentru gazde la jumătatea partidei. Bănăţenii, conduşi de ploieşteni cu 3-1 în confurntările directe din acest sezon, au fost mai buni în următoarele două sferturi.

Zlatko Jovanovic a fost cel mai bun jucător al oaspeților, care a marcat 16 puncte în ultimele 13 minute. Finalul a fost exploziv. După ce bosniacul a înscris de la mare distantă, Runkauskas putea întoarce soarta meciului.