St. Etienne - Nantes 1-0. "Verzii" sunt în cursa pentru un loc de Champions League

**VIDEO** St. Etienne - Nantes 1-0.

Saint-Etienne a trecut peste eliminarea din Cupă cu Paris Saint-Germain şi rămâne în cursa pentru un loc de UEFA Champions League, după ce a câştigat cu 1-0 în faţa lui Nantes şi e la două puncte de podium.

Nantes a avut prima ocazie pe Stade Geoffroy-Guichard, însă Ruffier a apărat la şutul lui Serge Gakpe, din minutul 4.

Gazdele au marcat unicul gol al întâlnirii după 18 minute de joc, datorită lui Franck Tabanou, care a executat perfect o lovitură liberă.

St. Etienne putea majora diferenţa în minutul 69, când Mevlut Erdinc a şutat din interiorul careului, însă Riou a apărat.

S-a terminat 1-0 pentru "verzi", care nu au pierdut niciodată în acest sezon după ce au marcat primul gol.

St. Etienne: Ruffier - Clerc, Theophile Catherine, Perrin, Tabanou (Brison 24) - Lemoine, Clement, N'Guemo (Corgnet 56) - Gradel, Erdinc, Monnet-Paquet (Mollo 74)

Antrenor: C. Galtier

Nantes: Riou - Cissokho, Vizcarrondo, Djilobodji, Bessat - Hansen, Gomis (Deaux 83) - Bedoya, Veretout, Gakpe (Audel 61) - Bammou (Bangoura 81)

Antrenor: M. Der Zakarian