Orheienii, favoriţi la titlu

Milsami Orhei a demonstrat că este una din principalele echipe favorite la titlu în acest sezon după victoria spectaculoasă din deplasare cu Sheriff Tiraspol, scor 3-2.

Orheienii au început în ofensivă partida şi în minutul 10 scorul arăta 2-0 în urma a două faze fixe. Mai întâi Racu Racu a înscris în minutul 4, iar Rhaili a dublat avantajul celor de la Milsami. Replica lui Sheriff a venit după pauză după un gol superb marcat de Gânsari, însă Cojocari a dus scorul la 3-1 după un şut în forţă din afara careului. Golul din penalty marcat de Olimpio nu a putut evita înfrângerea celor de la Sheriff, scor final 3-2. Milsami a urcat pe primul loc în clasament în timp ce viespile au căzut pe poziţia a 3-a.