BCM U Pitești - Timba Timișoara 90-88. Câștigătoarea s-a descis în prelungiri

**VIDEO** BCM U Pitești - Timba Timișoara 90-88. Câștigătoarea s-a descis în prelungiri

Meci senzațional, ÎN DIRECT la Digi Sport, în Liga Națională de baschet masculin. BCM U Pitești a trecut în prelungiri de Timba Timișoara, scor 90-88.

Timba a fost aproape de surpriză, în prima etapa din returul Ligii Naționale de baschet masculin. Timișorenii au câștigat primul sfert al meciului de la Pitești, 24-22, însă gazdele au trecut la conducere până la pauza mare. S-a jucat in continuare echilibrat, iar Timba părea să dea lovitura în ultimele minute.

Oaspeții aveau 5 puncte avans, cu 27 de secunde înaintea finalului. Argeșenii au forțat egalarea și au reușit-o când mai erau 14 secunde. Ross și Kovac au fost eroii gazdelor.

S-a intrat în prelungiri, unde a contat experiența jucătorilor de la BCM U Pitești. S-au impus cu 90-88, însă cel mai bun jucător al meciului a fost din tabara bănățeană.

Mijatovic a semnat 26 de puncte și 9 recuperări. Pentru piteșteni urmează un nou meci dificil. Joacă sâmbătă în deplasare cu Energia Targu Jiu, de la ora 17:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 2.