Feliciano Lopez l-a învins pe favoritul 10, în turneul de la Cincinnati

014 августа 2013

></p><p>Feliciano Lopez şi John Isner s-au calificat în turul al doilea al turneului de tenis de la Cincinnati. Spaniolul a trecut în două seturi de favoritul numărul 10 al competiţiei, japonezul Kei Nishikori, în timp ce americanul l-a învins pe germanul Florian Mayer.</p><p>După un început de meci echilibrat, Lopez a reuşit un break la 2-2 în primul act, pe care şi l-a adjudecat cu 6-4. Locul 27 mondial, spaniolul a obţinut biletele pentru turul secund după 7-6 în setul al doilea.</p><p>John Isner merge şi el în runda următoare după victoria în faţa lui Florian Mayer. Americanul clasat pe poziţia a 22-a ATP a avut nevoie de o oră şi trei minute pentru a se impune în două seturi în faţa jucătorului german. Isner a reuşit câte un break în fiecare set şi s-a impus cu 6-3,6-4.</p>                    </div>