014 октября 2014

**VIDEO** Un coleg al lui Bale a marcat cel mai rapid gol al unei rezerve în preliminariile unui Campionat European

Țara Galilor este neînvinsă după primele 3 meciuri în preliminariile Campionatului European din 2016. Luni, echipa lui Gareth Bale a câștigat cu 2-1 împotriva reprezentativei din Cipru, scor 2-1 (REZUMATUL VIDEO și DETALII AICI).

Primul gol al meciului a fost semnat de David Cotterill, care a devenit jucătorul de rezervă care a înscris cel mai rapid de la intrarea pe teren într-un meci de calificare la un Campionat European.

Doar 7 minute i-au trebuit lui Cotterill pentru a-și trece numele pe lista marcatorilor. Intrase pe teren în minutul 6, în locul accidentatului Simon Church și a punctat cu o execuție superbă.

Golul ciprioților a fost semnat de Vincent Laban, mijlocașul Astrei Giurgiu.

Cotterill (26 de ani) joacă pentru Birmingham City, în The Championship, al doilea eșalon al fotbalului britanic.