Varane, cel mai tânăr căpitan din istoria naționalei Franței

014 октября 2014

**VIDEO** Varane, cel mai tânăr căpitan din istoria naționalei Franței

Franța a făcut spectacol împotriva Armeniei, ÎN DIRECT la Digi Sport 3, reușind să se impună cu un categoric 3-0, după golurile marcate de Remy, Gignac și Griezmann.

În meciul de la Erevan, Raphael Varane a devenit cel mai tânăr căpitan din istoria naționalei Franței, la doar 21 de ani. Fundașul lui Real Madrid a purtat banderola în ultimele 45 de minute, după ce Blaise Matuidi a fost schimbat la pauză de Didier Deschamps, cu Paul Pogba.

Aflat la abia a 15-a selecție la echipa națională, Varane a fost în lotul Franței și la Cupa Mondială din Brazilia, acolo unde a evoluat în toate cele 5 meciuri, în 4 dintre jocuri fiind și titular.

Cumpărat cu 10 milioane de euro de la Lens, în urmă cu 3 ani de zile, Varane este a treia variantă pentru postul de fundaș central la Real Madrid, după Sergio Ramos și Pepe, care au fost de altfel titulari și în victoria cu Bilbao (5-0, VIDEO ȘI DETALII AICI), din ultima etapă a campionatului Spaniei.