CSU Medicina Tg. Mureş - Alba Blaj 1-3. Echipa oaspete rămâne pe podiumul Diviziei A1

Meci spectaculos în etapa a 7-a a Diviziei A1 la volei feminin. Alba Blaj a reuşit să se impună în deplasarea de la vecina sa de clasament, CSU Medicina Târgu Mureş, şi a obţinut toate punctele puse în joc.

Echipa oaspete şi-a trecut în cont primul set după ce, la scorul de 18-17, a reuşit o serie de şase puncte consecutive şi a închis în cele din urmă actul cu 25-18.

Echipa din Târgu Mureş a forţat revenirea, dar actul secund le-a revenit tot voleibalistelor de la Alba Blaj, care au câştigat cu 27-25.

În setul trei, Medicina a avut chiar şi nouă puncte avans, şi a semnat un nesperat 25-18.

Totuşi, bucuria favoritelor publicului nu a fost de durată, pentru că Blajul a închis disputa cu 3-1 la seturi şi a rămas pe podiumul competiţiei interne.