Sociedad - Villarreal 2-2. Oaspeții s-au calificat în sferturile Cupei Spaniei

**VIDEO** Sociedad - Villarreal 2-2. Oaspeții s-au calificat în sferturile Cupei Spaniei

ÎN DIRECT la Digi Sport 1, Real Sociedad n-a putut să întoarcă soarta dublei cu Villarreal, din optimile Cupei Spaniei.

După victoria la limită din tur a "submarinului galben", oaspeții au deschis scorul după 26 de minute, prin Gerard Moreno.

Speranțele grupării de pe Anoeta s-au agățat de reușita lui Carlos Vela din finalul primei părți. Real Sociedad a forțat cât a putut de mult în partea a doua, însă Villarreal a surprins-o pe contraatac, iar Giovani dos Santos a făcut 2-1 (72).

Avantajul oaspeților a ținut doar 2 minute: Granero a finalizat o fază superbă a gazdelor (74). Rămași și în 10 oameni pe final, după eliminarea lui Musacchio (82), Villarreal a păstrat rezultatul până la final, iar partida s-a încheiat cu scorul de 2-2.

În sferturile Cupei Spaniei, Villarreal o va întâlni pe Getafe, fosta echipă a lui Cosmin Contra.

Real Sociedad: Rulli - A. Elustondo, Mikel (Finnbogason, min.75), I. Martinez, Yuri, Granero, R. Pardo, Xabi Prieto, Carlos Vela, Canales (Chory Castro, min.62), Agirretxe

Antrenor: David Moyes

Villarreal CF: S. Asenjo - Rukavina, Dorado, Musacchio, J. Costa, T. Pina (Bruno, min.65), M. Trigueros, Moi Gomez (Cheryshev, min.79), Nahuel (Mario, min.69), Giovani, Gerard Moreno

Antrenor: Marcelino Garcia Toral