Sevilla - Granada 4-0. Espanyol, următorul adversar al andaluzilor în Cupă

**VIDEO** Sevilla - Granada 4-0. Espanyol, următorul adversar al andaluzilor în Cupă

ÎN DIRECT la Digi Sport 1, Sevilla a făcut spectacol în returul cu Granada, din optimile Cupei Spaniei.

Cu calificarea mai departe în competiție în buzunar încă de la primul meci, câștigat cu 2-1, andaluzii au marcat primul gol în poarta lui Fernandez după doar 18 minute, prin Kevin Gameiro.

Sevilla a intrat cu un avantaj de două goluri la vestiare, după ce Iago Aspas a bifat a 7-a sa reușită în această competiție. La 10 minute de la reluare, același Aspas l-a servit pe Gameiro, iar atacantul gazdelor a reușit dubla.

Denis Suarez a stabilit scorul final pe "Ramon Sanchez Pizjuan", 4-0, în minutul 64, iar Sevilla trece la general de Granada cu 6-1.

În sferturile Cupei Spaniei, Sevilla va juca împotriva lui Espanyol.

ECHIPELE

Sevilla: Rico - Figueiras, Kolo, Carrico, F. Navarro - Coke, Krychowiak (Iborra 65') - Deulofeu, Aspas, Denis (Reyes 78') - Gameiro (Bacca 70')

Antrenor: Unai Emery

Granada CF: Roberto - Nyom, Mainz, Marcelo, Juan Carlos - Fran Rico, Hector Yuste (Larsson 60'), Iturra, Foulquier - Ortuno (Success 84'), Riki (Machis 43')

Antrenor: Joaquin Caparros