HCM Constanţa - Sankt Petersburg HC 25-25. Campioana a irosit un avantaj de 5 goluri

015 февраля 2015

**HCM Constanţa - Sankt Petersburg HC 25-25.** Campioana a irosit un avantaj de 5 goluri

HCM Constanţa nu a avut cel mai bun debut în grupa B din Cupa EHF. A remizat acasă cu vicecampioana Rusiei, Sankt Petersburg, scor 25-25.

Handbaliştii antrenaţi de Sundovski au trăit periculos disputa din Sala Sporturilor. Dalibor Cutura a înscris de cinci ori în prima repriză şi HCM a intrat în avantaj la pauză, scor 13-10.

Coordonatorul sârb a continuat să înscrie şi constănţenii s-au distanţat la cinci goluri. S-au relaxat apoi, iar ruşii au profitat, au egalat şi au reuşit chiar să treacă la conducere, cu 9 minute înainte de final.

Paradele lui Shitsko şi două goluri reuşite în inferioritate au ţinut-o pe echipa din Sankt Petersburg în joc. Rakcevic a restabilit egalitatea în ultimul minut şi s-a terminat 25-25.

Ajunsă pe locul 6 în campionat, HCM are ca obiectiv, pentru al doilea an consecutiv, accederea în Final Four-ul Cupei EHF.